Apie Mėlynosios vėliavos programą

Mėlynoji vėliava – visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas. Mėlynosios vėliavos programą administruoja Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE). Organizacijos būstinė yra Kopenhagoje, Danijoje.
Siekiant gauti šį prestižinį apdovanojimą reikia laikytis griežtų aplinkosaugos, švietimo, saugumo ir paslaugų kriterijų.
Bendradarbiaudamas su savo nariais, FEE siekia užtikrinti programos plėtrą ir Mėlynosios vėliavos standartų laikymąsi visame pasaulyje.

Švietimas
Vienas iš pagrindinių Mėlynosios vėliavos programos tikslų yra sujungti visuomenę su aplinka ir paskatinti žmones labiau domėtis supančia aplinka.

Informacija
Poilsiautojams teikiama informacija apie lankomą vietą yra svarbi Mėlynosios vėliavos programos dalis. Tai leidžia žmonėms lengvai pažinti teritoriją ir daugiau sužinoti apie vietos augaliją ir gyvūniją.

Monitoringas
Griežti kriterijai ir reguliarūs patikrinimai padeda užtikrinti, kad Mėlynosios vėliavos objektai atitinka nustatytus standartus.

Administravimas
Atsakingos vietinės organizacijos įgyvendina nustatytus kriterijus ir užtikrina standartų, dėl kurių “Mėlynosios vėliavos” apdovanojimas laikomas tokiu patikimu ir vertingu, laikymąsi.

Saugumas
Visada turi būti taikomos atitinkamos saugumo priemonės.